Bawi Nas Piłka

Aktualności

start

turnieje

aktualności

dokumenty

galeria

kontakt

„Kraina Lodu 2” na sportowo. Zapisz swoją córkę na wyjątkowe piłkarskie zajęcia!

paź 1, 2021

Startuje druga edycja programu UEFA Playmakers, w ramach którego dziewczynki w wieku 5-8 lat, wcielając się w rolę bohaterów swoich ulubionych bajek, wchodzą do nieznanego im wcześniej świata piłki nożnej. Zajęcia prowadzone przez specjalnie wyszkoloną kadrę trenerską odbywać się będą w 30 ośrodkach na terenie całego kraju.

UEFA Playmakers to projekt realizowany przez Europejską Federację Piłkarską we współpracy z Disneyem i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jego nadrzędnym celem jest wzrost zainteresowania futbolem w grupie najmłodszych dziewcząt, dlatego program jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich, nie należą do żadnego klubu piłkarskiego, a bardzo często nawet nie zdają sobie sprawy, że mogą grać w piłkę i że nie jest to sport zarezerwowany wyłącznie dla ich kolegów.

Poprzez Playmakers UEFA, PZPN oraz Disney pragną zerwać z takim stereotypowym myśleniem o futbolu. Stąd na zajęciach obecność Elsy, Anny i Olafa, czyli bohaterów uwielbianego przez dziewczynki filmu „Kraina Lodu 2”. Scenariusz każdego treningu drugiej edycji programu oparty będzie właśnie na tej bajce. Uczestniczki słuchając narracji trenera przeniosą się do świata księżniczek, w którym czeka na nie doskonała zabawa. Po raz pierwszy w życiu dziewczynkom będzie w tej zabawie towarzyszyła… piłka nożna.

Pierwsza edycja programu, odbywająca się w okresie od października 2020 do czerwca 2021, była ściśle związana z animowanym filmem pt. „Iniemamocni 2”. Podczas zajęć dziewczynki wykorzystywały swoją wyobraźnię, by naśladować bohaterów bajki i rozwijać charakterystyczne dla nich cechy fizyczne. W ten sposób, w formie zabawy, nabywały energii Pana Iniemamocnego, gibkości Elastyny czy szybkości Maksa. Przy okazji uczyły się ważnych umiejętności życiowych: budowały pewność siebie, nawiązywały nowe znajomości i uczyły się współpracować. Nad wszystkim czuwała specjalnie przeszkolona kadra trenerska stosująca metodologię, która jako narzędzie nauczania i treningu umiejętności piłkarskich wykorzystuje wyobraźnię.

– Projekt jest bardzo ciekawy, idea wykorzystania bajek w treningu bardzo przyciąga. Na wszystkich treningach było mnóstwo śmiechu i radości – mówi Monika Czerwiak, trenerka prowadząca zajęcia UEFA Playmakers w Kielcach. – Teraz apetyty mamy jeszcze większe, co jest związane z „Krainą Lodu 2”. Chyba nie ma dziewczynki, która by tego filmu nie znała lub go nie lubiła.

W Polsce zajęcia UEFA Playmakers odbywają się w 30 ośrodkach na terenie całego kraju (pełna lista tych ośrodków dostępna jest na stronie POD TYM LINKIEM). W każdym z nich co pół roku blok składający się z dziesięciu treningów rozpoczyna grupa dziewczynek, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z futbolem.

W pierwszym roku projektu, nieco zaburzonym ze względu na pandemiczne ograniczenia, przeprowadzono ponad 500 sesji treningowych, w których wzięło udział blisko 800 dziewczynek. Część z nich (oby jak największa) już na zawsze pozostanie przy futbolu. Kolejne w przyszłości zasilą inne dyscypliny sportu. Najważniejsze, aby ruch i aktywność fizyczna były dla nich przyjemną codziennością. Stałym elementem dnia na całe życie – takim, z którego można i trzeba czerpać radość.

Zajęcia w ramach Playmakers rozwiną u twojej córki podstawowe umiejętności ruchowe, niezbędne do uprawiania sportu, a co za tym idzie dbania o zdrowy tryb życia w przyszłości. Podczas treningów zetknie się z wartościami i umiejętnościami przydatnymi także poza futbolem – nauczy się choćby pracować w zespole czy rozwiązywać problemy. A wszystko to w atmosferze zabawy i z szerokim uśmiechem na twarzy.

Chcesz dać swojej córce taką szansę? Wejdź na www.laczynaspilka.pl/playmakers i zapisz ją na zajęcia UEFA Playmakers w waszej okolicy!