O turnieju

„Bawi nas Piłka” to autorski projekt Opolskiego Związku Piłki Nożnej zainaugurowany w sezonie 2014/2015. Pomysłodawcą i twórcą idei turnieju był ówczesny Prezes OZPN Marek Procyszyn. Jest to propozycja skierowana do najmłodszych adeptów piłki nożnej – chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych: Orliki (10 lat i młodsi), Żaki (8 lat i młodsi) oraz -nowość od sezonu 2017/2018- Skrzaty (6 lat i młodsi). W zawodach mogą brać udział drużyny klubowe, a warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez każdą zgłoszoną drużynę pełnoletniego opiekuna (trenera).

Projekt „Bawi nas Piłka” promuje rywalizację w duchu fair play, ma również na celu propagowanie sportu amatorskiego, upowszechnianie kultury fizycznej, promocję zdrowego trybu życia i stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój swoich sportowych talentów i umiejętności. Organizowane przez Opolski Związek Piłki Nożnej turnieje mają przede wszystkim przynieść dzieciom radość z gry, a rodziców i mieszkańców wspólnot lokalnych zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dodatkowym celem, który zakładamy jest usystematyzowanie rozgrywek oraz monitoring najzdolniejszych dzieci. Dzięki możliwości zgłoszenia do turnieju drużyn nie tylko klubowych, ale także szkolnych, zwiększy się możliwość skutecznego monitorowania i przeglądu postępów zawodników. Jednocześnie zmniejszy to ryzyko pominięcia uzdolnionych zawodników oraz poprawi jakość wstępnej selekcji młodych piłkarzy do Kadry Wojewódzkiej OZPN.

Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa przyniesie w przyszłości wymierne korzyści zarówno dla regionalnej jak i polskiej piłki. I tym samym serdecznie zapraszamy wszystkich do zgłaszania drużyn, wspierania projektu i wspólnej zabawy podczas turniejów „Bawi nas Piłka”.

Zaproponowany system rozgrywek turniejowych skierowany jest do chłopców i dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych:

Orliki (10 lat i młodsi) – w sezonie 2017/2018 – rocznik 2007 i młodsi
Żaki (8 lat i młodsi) – w sezonie 2017/2018 – rocznik 2009 i młodsi
Nowość – Skrzaty (6 lat i młodsi)

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest posiadanie przez każdą zgłoszoną drużynę pełnoletniego opiekuna ( trenera, nauczyciela, itp.)

W turnieju mogą brać udział drużyny klubowe. W przypadku, jeżeli zawodnik chce wziąc udział w innej drużynie klubu, który zgłosił zespół do danego turnieju, a posiada przynależność klubową do innego klubu który bierze udział w tym samym turnieju, to zawodnik musi uzyskać pisemną zgodę na jego grę w innym klubie.